Vsebine za 6. c

ZGODOVINA
Vaše zadolžitve za zgodovino boste našli v mapi z datotekami. Delovnih listov ni potrebno natisniti. Tabelske slike si prepišite v zvezek, prav tako tudi odgovore na vprašanja.
O vaših zadolžitvah vas bom tedensko obveščala. Priporočam vam, da si delo ustrezno razporedite in da zadolžitve sproti opravite. V kolikor potrebujete kakršnokoli pomoč, nasvet, sem dosegljiva na šolskem elektronskem naslovu. (Kornelija Smrečnik)

Drage učenke in dragi učenci, lepo vas pozdravljam!
Upam, da ste zdravi in skrbite, da boste ostali še naprej. Saj vam je znano, delajte tisto, po čemer čutite potrebo. Sedaj imate enkratno priložnost,
da si sami organizirate delo, odmore in drugo po svoji potrebi. V vsem početju bodite zmerni, uživajte med svojimi najdražjimi in predvsem, bodite zdravi in razigrani.
Ker delo (fizično in umsko) krepi človeka, vam predlagam, da pomagate staršem opravljati gospodinjska dela, za šolsko delo (MAT) pa bi bilo prav,da bi za začetek ponovili računanje z decimalnimi števili. Rešitve sledijo.
Lep pozdrav vsakemu posebej, Zdenka Frece

NARAVOSLOVJE IN GOSPODINJSTVO
Pozdravljeni šestošolci!
Začenjamo s poukom na daljavo, ki bo potekal prego Google classroom učilnice. Za vas sem pripravila dve učilnici:

Naravoslovje in Gospodinjstvo. Zanju potrebujete šolski mejl in geslo. Povabilo boste dobili do nedelje zvečer. Material vam bom naložila za cel teden naprej: dve uri naravoslovja in eno oz. dve uri gospodinjstva. Do takrat pa čim večkrat v naravo, sami ali z družino. Narava je največji navdih.
Barbara Oprešnik

LIKOVNA UMETNOST

Tokrat mora delo potekati malo drugače, pa nič zato, saj vem, da se boste prav vsi znašli po svoje in zelo dobro. Začenjamo s poukom na daljavo, ki bo potekal preko Google classroom učilnice.
Za vas sem pripravila učilnico z imenom Likovna umetnost 6.r. Zanjo potrebujete šolski mejl in geslo: y3kecch. Za kakršna koli vprašanja lahko pišeš v spletno učilnico ali na moj email: katja.gajsek@fmalgaja.si Obilo idej, domislic in dobre volje pri nalogi. Ostanite zdravi vi in vaši najbližji.

Katja Gajšek

GLASBENA UMETNOST

Pozdravljeni učenci!

Pred nami je pouk na daljavo. Bistvo glasbe je, da se ob njenem izvajanju ali poslušanju sproščate. Torej je zdaj zlata prilika, da kaj zaigrate ali poslušate, tudi kaj neznanega…. Peter Bance, Two cellos, The Beatles, Prokofjev, Rahmaninov…. Če boste našli kakšno zanimivo skupino ali posameznika jo delite s svojimi prijatelji, sošolci.

KAJ PA ŠOLSKA SNOV? Ja, treba bo delat…. Vsak teden boste dobili zadolžitve oz. nalogo za tisti teden in jih prosim, v vaše dobro, delajte sproti!!!!  Ob kakršnih koli težavah me prosim poiščite na spletnem naslovu melita.racecic@fmalgaja.si.

Zaenkrat lep pozdrav. Ostanite zdravi, enako želim tudi vašim staršem!

GEOGRAFIJA

Drage geografinje in geografi!

Pouk pri predmetu geografije bo potekal nekoliko drugače, kot smo ga
bili vajeni do sedaj. Potekal bo preko Googlove spletne učilnice.
Navodila za prijavo že imate v razredni mapi.

V učilnico vam bom nalagala navodila za delo, kvize, videe in
interaktivne vsebina.

Vstopamo v pomlad, zato lahko tudi malo obnovimo, kje na planetu Sonce
trenutno sije pravokotno na površje. Spremljajte tudi aktualno
dogajanje po svetu, povezujte ga s trenutnim dogajanjem doma,
primerjajte odzive držav na trenutno dogajanje (kako reagirajo in kako
bi vi reagirali, če bi bili v vlogi voditeljev). Seveda pa se poleg
pandemije na planetu dogajajo še drugi zanimivi dogodki (ciklonske
tvorbe, potresi, podnebne spremembe, itd.), zato jih spremljajte.

Ostanite zdravi, upam da se kmalu spet vidimo!
Nina Hriberšek

TJA

Dragi šestošolci!

Na svoj šolski e-naslov ste prejeli vabilo v Google spletno učilnico za angleščino. Prosim, da se na vabilo čimprej odzovete, saj bo delo od naslednjega tedna dalje potekalo tam. Prosim, če se o tej spremembi obvestite tudi med sabo, saj verjamem, da ste v stiku… kar je čisto prav!

Lep teden še naprej in… stay healthy!!!

učiteljica Alenka