Pozdravljeni učenci,

pred nami in vami je nov izziv – pouk na daljavo. Sedaj imamo možnost, da si sami določimo čas v katerem bomo opravili šolsko delo. Dobro si razporedite čas in ne odlašajte vsega na jutri. 🙂 Na povezavi Mapa z datotekami boste našli dokumente, ki jih preberete in opravite delo.

Uspešno delo!

Vaša razredničarka, Jasna Drešček

KEMIJA

Navodila za naslednjo šolsko uro so v GOOGLE učilnici, od koder ste dobili povabilo. Nalogo naredite do naslednje šolske ure.

Niko Koželj

Hello!

Pri ANGLEŠČINI vse 3 skupine v tej obliki učenja delate enako. Vse boste našli v mapi z datotekami. Učnih listov vam ni treba printati, rešitve zapisujte v zvezek, prav tako snov prepišete v zvezke. Besede si prepišete v slovarček, prevode poiščete sami, priporočamo https://sl.pons.com/prevod. Če imate kakšno vprašanje, smo dosegljive na šolski mail, kamor nam pošljete tudi tisto, kar bo potrebno. Veliko uspeha – have fun and stay healthy. Jasna Drešček, Alenka Kalan, Urška P. Krajcar

Dragi učenci,
pouk slovenščine bo v teh dneh na daljavo potekal preko Google učilnice. Povabilo in prva navodila ste že prejeli. Če kdo izmed vas nima gesla za šolski mail, naj starši obvestijo razrednika, ti pa bodo posredovali računalnikarju in dobili boste geslo. Ne prestrašite se takšnega načina dela, skupaj nam bo uspelo!
Učiteljica Simona

Delo za slovenščino 2. skupina bo potekalo v Googlovi Učilnici. Snovi bom nalagala zjutraj za tisti dan, ko imate slovenščino na urniku. Ne ustrašite se, ker še niste delali, ne bo težko, pomagala vam bom. V učilnici mi boste lahko zastavljali vprašanja glede vašega dela, jaz pa bom poskrbela za razlage, da se boste lahko učili nove snovi. Če kdo izmed vas nima gesla, naj starši obvestijo razrednika, ti pa bodo posredovali računalnikarju in dobili boste geslo. Pa ne bom pretiravala z delom ;). B. Potočnik

Bojana Potočnik

Pozdravljeni devetošolci!

Začenjamo s poukom na daljavo, ki bo potekal prego Google classroom učilnice. Za vas sem pripravila učilnico z imenom Biologija_9. Zanjo potrebujete šolski mejl in geslo. Povabilo boste dobili do nedelje zvečer. Material vam bom naložila za cel teden naprej, dve uri biologije naenkrat. Imejte malo v mislih, da imamo napovedan test že v začetku aprila. Do takrat pa čim večkrat v naravo, sami ali z družino. Narava je največji navdih.🌲🌳🌞
P.S: in še obvestilo za vse, ki obiskujete Genetiko. Ne pozabite na izdelavo družinskega drevesa. Sedaj boste imeli zanj dovolj časa.
Barbara Oprešnik

ZGODOVINA 9. A RAZRED

Vaše zadolžitve za zgodovino boste našli v mapi z datotekami. Delovnih listov ni potrebno natisniti. Tabelske zapise si prepišite v zvezek, prav tako tudi odgovore na vprašanja.O vaših zadolžitvah vas bom tedensko obveščala. Priporočam vam, da si delo ustrezno razporedite in da zadolžitve sproti opravite.Zdaj je tudi čas, da pripravite osnutke za govorne nastope. Navodila ste prejeli od knjižničarke že v mesecu februarju. Pripravljene osnutke mi pošljete na šolski elektronski naslov. Prav tako sem vam na voljo za kakršnokoli pomoč, nasvet. (Kornelija Smrečnik)

KEMIJA

Dragi devetarji,kar se je še včeraj zdelo nemogoče, je danes postalo mogoče. Kar nas je nekoč združevalo, nas zdaj v skrbi za zdravje razdružuje. Skoraj čisto drugače bo potekalo tudi “domače”delo. Enkrat tedensko bom v mapi z datotekami objavil pdf dokument, navodila za vaše delo. V kolikor bodo pri opravljanju nastale težave, se name obrnite preko elektronske pošte (nikolaj.kozelj@fmalgaja.si). Do snidenja pa…

(P)OSTANI ZDRAV

Niko

Pozdravljeni devetošolci!

Tokrat mora delo potekati malo drugače, pa nič zato, saj vem, da se boste prav vsi znašli po svoje in zelo dobro.Začenjamo s poukom na daljavo, ki bo potekal preko Google classroom učilnice.
Za vas sem pripravila učilnico z imenom Likovna umetnost 9.r. Zanjo potrebujete šolski mejl in geslo: dlqo3df. Za kakršna koli vprašanja lahko pišeš v spletno učilnico ali na moj email: katja.gajsek@fmalgaja.si Obilo idej, domislic in dobre volje pri nalogi. Ostanite zdravi vi in vaši najbližji.

GLASBENA UMETNOST
Pozdravljeni učenci!

Pred nami je pouk na daljavo. Bistvo glasbe je, da se ob njenem izvajanju ali poslušanju sproščate. Torej je zdaj zlata prilika, da kaj zaigrate ali poslušate, tudi kaj neznanega…. Peter Bance, Two cellos, The Beatles, Prokofjev, Rahmaninov…. Če boste našli kakšno zanimivo skupino ali posameznika jo delite s svojimi prijatelji, sošolci. KAJ PA ŠOLSKA SNOV? Ja, treba bo delat…. Vsak teden boste dobili zadolžitve oz. nalogo za tisti teden in jih prosim, v vaše dobro, delajte sproti!!!!  Ob kakršnih koli težavah me prosim poiščite na spletnem naslovu melita.racecic@fmalgaja.si.

Zaenkrat lep pozdrav. Ostanite zdravi, enako želim tudi vašim staršem!

GEOGRAFIJA

Drage geografinje in geografi!

Pouk pri predmetu geografije bo potekal nekoliko drugače, kot smo ga
bili vajeni do sedaj. Potekal bo preko Googlove spletne učilnice.
Navodila za prijavo že imate v razredni mapi.

V učilnico vam bom nalagala navodila za delo, kvize, videe in
interaktivne vsebina.

Vstopamo v pomlad, zato lahko tudi malo obnovimo, kje na planetu Sonce
trenutno sije pravokotno na površje. Spremljajte tudi aktualno
dogajanje po svetu, povezujte ga s trenutnim dogajanjem doma,
primerjajte odzive držav na trenutno dogajanje (kako reagirajo in kako
bi vi reagirali, če bi bili v vlogi voditeljev). Seveda pa se poleg
pandemije na planetu dogajajo še drugi zanimivi dogodki (ciklonske
tvorbe, potresi, podnebne spremembe, itd.), zato jih spremljajte.

Ostanite zdravi, upam da se kmalu spet vidimo! Nina Hriberšek